۳
 
شهادت آتش نشان فداکار در عملیات شهرک باقری + تصاویر
پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۸
کد مطلب: 19844
 
سیاست ما- فرمانده آتش نشانی ایستگاه منطقه چهار توانست مادر و دو فرزند گرفتار در شعله های آتش را نجات دهد اما او در این عملیات جان خویش را نیز فدا کرد.
شهادت آتش نشان فداکار در عملیات شهرک باقری + تصاویر
 
 
تصویر اول صفحه: شهید امید عباسی فرمانده ایستگاه 68 آتش نشانی که در عملیات مهار شعله های آتش در ساختمان ۱۰طبقه شهرک شهید باقری جان خویش را فدا کرد

آتش سوزی یک آپارتمان و گرفتار شدن یک مادر و دو فرزندش در ساختمان ۱۰ طبقه در شهرک شهید باقری مهار شد.
آتش نشانان با بکارگیری چندین رشته لوله آبدهی و تجهیزات خاموش کننده خاموش کردن آتش را از چند جهت آغاز کرده و آن را مهار کردند

مدیر منطقه ۴ عملیات آتش‌نشانی تهران از شهادت یکی از آتش نشانان مصدوم حادثه آتش سوزی در یک ساختمان ۱۰ طبقه مسکونی واقع در شهرک شهید باقری اتفاق افتاد خبر داد.

مهدی داوری با بیان این مطلب افزود: پس از وقوع حادثه در روز سه شنبه هفته گذشته، ۳ نفر از آتش نشانان که درحین عملیات نجات واطفای آتش سوزی دچار سوختگی و دود زدگی شده بودند به بیمارستان منتقل شدند که حال عمومی یکی از آنان به نام امید عباسی فرمانده ایستگاه ۶۸ آتش نشانی به دلیل شدت دود زدگی و حرارت در وضعیت خطرناکی قرار گرفت .این آتش نشان مصدوم هم اکنون در بخش ICU بیمارستان پیامبران بستری شد.

مدیر منطقه ۴ عملیات آتش نشانی تهران تصریح کرد: یکی از آتش نشانان مصدوم این حادثه به نام امیرحسین خلج از پرسنل ایستگاه ۱۰۰ آتش نشانی به علت تنفس بیشتر در میان دود و حرارت و تحرک بدنی زیاد در حین عملیات از ناحیه قلب و ریه دچار آسیب دیدگی شد که اکنون در بخش ICU تحت درمان است. یکی دیگر از آتش نشانان مصدوم نیز که دچار دود زدگی جزئی شده بود پس از مداوای اولیه از بیمارستان ترخیص شد.

وی خواستار دعای مردم و همکاران آتش نشان برای بهبود و شفای این آتش نشان فداکار شد و خاطرنشان کرد: از شب گذشته تاکنون تغییری در وضعیت این آتش نشان مصدوم حادثه آتش سوزی شهرک شهید باقری مشاهده نشده وپزشکان همچنان در حال مداوا هستند.

درجریان آتش سوزی یکی از واحدهای مسکونی طبقه دهم یک ساختمان ۱۰ طبقه واقع در غرب بزرگراه همت، شهرک شهید باقری یک مادر و دو فرزندش گرفتار شده بودند که آتش نشانان توانستند ساکنان گرفتار شده را از میان دود و آتش از مرگ حتمی نجات دهند.

در حین این عملیات سه نفر از نیروهای آتش نشانی دچار دودگرفتگی و حرارت شدند که دوتن از آنان هم اکنون در بیمارستان بستری شده و تحت درمان هستند.
آخرین گزارشها حاکی است که امید عباسی آتش نشان فداکار و فرمانده ایستگاه 68 این سازمان بعد از مرگ مغزی به شهادت رسیده و خانواده وی نیز اعضای بدنش را برای اهدا به بیمارستان منتقل کرده اند.
 
Share/Save/Bookmark
 


 
۱۳۹۲-۰۲-۲۶ ۱۵:۰۶:۲۳
دو روز پیش بوده نه یک هفته پیش (392)
 
شریفی
۱۳۹۲-۰۲-۲۹ ۲۱:۳۳:۲۸
حیف این عزیزان پاک ونجیب کاش به جای این عزیز یکی از این دزدان اب و خاک ایرانمیرفت شهادتت مبارک (406)
 
bidari
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۳:۱۶:۴۶
دانلود آهنگ سعید موسوی درباره این شهید بزرگوار امید عباسی
با نام : فرشته ناشناس
https://www._dropbox.com/s/abee1n7p4jn5uzj/Fereshte%20ye%20nashenas.mp3

کلیپ ویدئویی
http://www.aparat.com/v/hEVCo (574)