اتفاقات جدید در عملیات«ستون ابر»صهیونیستها/حضور بی سابقه دیپلماسی مصر در غزه/ یکه تازی موشکهای مقاومت
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۳۴
کد مطلب: 10025
 
سیاست ما- حملات خونین ارتش صهیونیستی به غزه که روز چهارشنبه با کشتن احمد الجعبری فرمانده قدرتمند گردانهای عزالدین قسام(شاخه نظامی حماس) آغاز کرد اکنون در سومین روز به مرز یک جنگ تمام عیار مشابه نبرد 22 روزه پائیز 2008 نزدیک شده است. مقام های تل آویو تهدید به کشاندن جنگ از دریا و هوا به زمین را مطرح کرده اند و در نقطه مقبال این تهدیدات ، جنبش های مقاومت فلسطین با چند عملیات مشابه تاکتیک های حزب الله در جنگ 33 روزه ضربه سنگین بر نیروی هوایی و سیستم پدافندی این رژیم وارد کرده اند
اتفاقات جدید در عملیات«ستون ابر»صهیونیستها/حضور بی سابقه دیپلماسی مصر در غزه/ یکه تازی موشکهای مقاومت
 
 


عملیات "ستون ابر" که رژیم صهیونیستی هم‌اکنون در غزه اجرا می‌کند، بزرگترین عملیات نظامی این رژیم در ۴ سال گذشته علیه فلسطینیان محسوب می‌شود و در آن تانک‌ها، کشتی‌ها و هواپیماهای اسرائیل مشارکت دارند.

شمار قربانیان این حملات افکارعمومی جهان را متاثر ساخته است. از عصر روز چهارشنبه تاکنون ۲۵۰ بار غزه را آماج حملات خود قرار داده و طی آن تاکنون ۲۰ نفر شهید و نزدیک به ۱۵۰ نفر زخمی شده‌اند و طبق شواهد بخش عمده قربانیان شهروندان غیر نظامی و زنان و کودکان هستند.برای متوقف ساختن این موج وحشیانه سرکوب شهروندان غزه ،گروه های مقاومت فلسطین به اقدامات چشمگیر دست زده اند.برای اولین بار انها توانستند هواپیمای بدون سرنشین صهیونیستها را ساقط کرده و همزمان تصاویر آن را به نمایش بگذارند. مقاومت فلسطین همچنین در پاسخ به این حملات رژیم صهیونیستی ۲۷۴ بار شهرک‌های صهیونیست‌نشین را هدف قرار داده و تاکنون ۴ صهیونیست را کشته و ۸۰ نفر را زخمی کرده است. 

سکوت اغلب سران عرب و ورود همه جانبه مصر به بحران غزه 
در حالی که اغلب دولتهای عربی به دلیل سرگرم شدن در ماجرای سوریه ،قضیه فلسطین را در حاشیه قرار داده اند محمد مرسی رئیس جمهور جدید مصر همه توان سیاسی و بین المللی خود را بر متوقف ساختن بازی مرگبار اسرائیل در غزه بکار بسته است در این راستا مرسی نخست وزیر خود را به امید برقراری آتش بس راهی غزه کرده است اما تل آویو مدعی شده که  اسرائیل در زمان سفر نخست‌وزیر مصر به غزه تنها به شرطی حمله به این منطقه را قطع می‌کند که حماس نیز دست از حمله به مناطق اشغالی بردارد.
«هشام قندیل»، نخست‌وزیر دولت مرسی، هم اکنون در  نوار غزه به سر می برد  تا امکان یک آتش‌بس را بررسی کند. گزارش‌هایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه مقامات آمریکایی از دولت مصر خواسته‌اند تا برای حصول آتش‌بس، میانجی‌گری کند.
از سوی دیگر در پی حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و شهادت چندین فلسطینی،به درخواست مصر  شورای امنیت سازمان ملل نشست فوق العاده‌ای را در خصوص حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه که تا کنون به شهادت بیش از 10 فلسطینی از جمله فرمانده گردان‌های عزالدین قسام انجامیده برگزار کرد.
قاهره همزمان  سفیر خود را از سرزمین‌های اشغالی فرا خواند و پیام اعتراض شدیدی را توسط سفیر رژیم صهیونیستی که او نیز خاک مصر را ترک کرده برای مقامات تل آویو ارسال کرد.

 واکنش محافل بین المللی و تکرار حمایت حمایت امریکا از تل آویو
یورش همه جانبه دولت نتانیاهو به غزه نه تنها امنیت و ثبات خاورمیانه را به چالش کشیده بلکه جامعه جهانی را نیز به شدت نگران اوضاع منطقه ساخته است.
اتحادیه عرب که تحت ریاست یک مصری (نبیل العربی) است اعلام کرد که نشست فوق العاده‌ای را روز شنبه برای بررسی پیامدهای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه برگزار می‌کند.
حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی، نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر نیز حملات اسرائیل به نوار غزه را به شدت محکوم کرد و تاکید کرد که این مساله نباید بدون پاسخ باقی بماند.
اکمل الدین احسان اوغلو، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز با محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی آن را جنایتی هولناک و نقض قوانین و توافقنامه‌های بین‌المللی برشمرد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه که در عربستان به سر می‌برد نیز با ابراز نگرانی شدید از بالا گرفتن خشونت‌ها در نوار غزه گفت: ما از تحولات جاری در غزه بسیار نگرانیم.
 در همین حال آمریکا بدون اشاره به تجاوز آشکار رژیم صهیونیستی به نوار غزه، حملات موشکی گردان‌های فلسطینی به سرزمین‌های اشغالی را محکوم و اعلام کرد: واشنگتن از حق اسرائیل برای دفاع از خود حمایت می‌کند!
با این حال باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا در تماس تلفنی با نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ضمن حمایت از این رژیم برای حمله به غزه وی را به خویشتن‌داری فراخواند.
وی همچنین گفتگویی تلفنی با محمد مرسی، رئیس‌جمهور مصر داشت و از وی نیز خواست در این راستا شکیبایی به خرج دهد.
در جلسه شورای امنیت نیز آمریکا بار دیگر با حمایت‌های بی چون و چرای خود از رژیم صهیونیستی در خصوص حملات این رژیم به نوار غزه را به شکست کشاندو مانع صدور قطعنامه و یا حتی بیانیه محکوم کننده از سوی این شورا علیه رژیم صهیونیستی شد.سوزان رایس، نماینده آمریکا در سازمان ملل در این نشست با تروریست خواندن گروه‌های مقاومت وابسته به حماس گفت: حملات موشکی که از سوی غزه به سمت اسرائیل انجام می‌شود باید متوقف شود واین حق اسرائیل است که از خود دفاع کند.

ریاض منصور، نماینده فلسطین در سازمان ملل نیز اعلام کرد با وجود به نتیجه نرسیدن نشست شورای امنیت، فلسطین ودیگر کشورهای عربی به تلاش‌های خود برای محکوم و متوقف کردن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه ادامه می‌دهد.
محمد کامل عمرو، وزیر خارجه مصر نیز در سخنانی از مقامات واشنگتن خواست تا هر چه سریعتر برای متوقف کردن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه که تا صبح امروز (پنج شنبه) نیز ادامه داشته وارد عمل شوند. 
به طور همزمان وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد، آنکارا به منظور متوقف ساختن حملات اسرائیل به نوار غزه بزودی اقداماتی انجام می‌دهد.وی افزود: اسرائیل دشمنی خود با نوار غزه را به نهایت رسانده و مناطق زیادی را در غزه هدف گرفته که تاکنون به کشته شدن ۱۱ فلسطینی از جمله سه تن از اعضای نظامی جنبش حماس منجر شده است.
مردم مسلمان ترکیه در اقصی نقاط این کشور از جمله استانبول، آنکارا، قونیه و دیگر شهرهای کوچک و بزرگ با برپایی تظاهرات حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین در مقابل جنایات اخیر رژیم صهیونیستی اعلام کردند. 
انگلیس نیز از دو طرف در نوار غزه خواست تا خویشتنداری کنند و اعلام کرد که وخیم‌ شدن اوضاع و درگیری میان اسرائیل و فلسطینی‌ها به نفع هیچ کس نیست. 

موشک باران مقاومت در سرزمین های اشغالی و موج تازه مهاجرت معکوس یهودیان  

طبق گفته ناظران ،پدیده موشکهای تازه مقاومت این بار ترس را در لایه های زندگی همه ساکانان فلسطین اشغالی گسترش داده است 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، رادیو عبری اعلام کرد که در پی تشدید حملات موشکی مقاومت، فعالیت تمامی مراکز آموزشی اسرائیلی در النقب به حالت تعلیق درآمد.
همچنین وزارت امنیت داخلی رژیم اشغالگر قدس، از صهیونیست‌های ساکن مناطق مجاور نوار غزه خواست تا در اتاق‌های مقاوم و پناهگاه‌ها حضور داشته باشند.
هاآرتص نوشت که رسیدن موشکهای حماس به تل آویو شمار جدیدی از ساکنان اسرائیل را به فکر خروج از این سرزمین کرده است
از سوی دیگر ایهود باراک، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اشاره به حملات موشکی حماس به سرزمین‌های اشغالی اذعان کرد که اسرائیل با حملات بی‌سابقه‌ای مواجه است و مدعی شد ارتش رژیم صهیونیستی تاکنون توانسته چند موشک فجر را که از غزه شلیک شده بود منهدم کند.

وی تاکید کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در شرایط کنونی کوتاه نخواهد آمد و هر اقدامی را که لازم بداند انجام می‌دهد.
گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس اعلام کردند که چند موشک از نوع"فجر ۵" به سوی تلاویو شلیک کرده‌اند که این اقدام از سوی گروه‌های فلسطینی، تاکنون بی‌سابقه بوده است.

Share/Save/Bookmark