بابك زنجاني از 17 فروند هواپيماي جديد رونمايي كرد
چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۶
کد مطلب: 22957
 
سياست ما- بابک زنجانی مالک قشم ایر در مراسم رونمایی از ۱۷ فروند هواپیمای جدید اين شركت حضور يافت.
بابك زنجاني از 17 فروند هواپيماي جديد رونمايي كرد
 
 

 با اشاره به ورود ۳۹ فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۱ در سال آینده به کشور گفت: در۳.۵ سال گذشته با سرمایه یک‌هزار میلیارد تومان شروع به خرید هواپیما کردیم که با در نظر گرفتن تورم ارزی در کشور تاکنون نزدیک ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است.

گفت: در سال ۸۸ این شرکت هواپیمایی را از یکی از شرکت های زیر مجموعه سپاه پاسداران خریداری کردیم که ۴ میلیارد تومان بدهی به اداره امور مالیاتی و تامین اجتماعی داشت.

مدیرعامل هدلینگ شرکت توسعه سورینت با بیان اینکه هواپیماهای وارد شده در آینده در کلاس بیزینس قرار خواهند گرفت، گفت: اهداف شرکت این است که مسافرانی که تقاضای استفاده از هواپیماهای بیزینس را داشته باشند بتوانند از خدمات این شرکت بهره گیری کنند و مسافران کلاس اکونومی هم می توانند از ایرلاین های دیگر استفاده کنند.

بابک زنجانی با بیان اینکه تاکنون در طی سالهای گذشته ۳ فروند هواپیما خریداری کردیم که هر بار به بهانه های مختلف هواپیما را به ما تحویل ندادند و پولمان هم از بین رفت، گفت: این هلدینگ در ۳.۵ سال گذشته با سرمایه یک هزار میلیارد تومان شروع به خرید هواپیما کرد که با در نظر گرفتن تورم ارزی در کشور نزدیک ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است.

وی با بیان اینکه در ابتدا ۵ فروند هواپیمای ملکی به هواپیمایی قشم اضافه شده است، تصریح کرد: ۵ فوکر ۵۰ برای اخذ مجوز ایرلاین خریداری کردیم و پس از آن در چند سال گذشته تعداد هواپیماهای این ایرلاین افزایش یافت ضمن آنکه برای ۱۷ فروند کنونی به اندازه یک سال و نیم آینده لوازم یدکی خریداری شده است.

زنجانی با تاکید بر اینکه فوکرهای ۱۰۰ که به این مجموعه اضافه شده همه از فوکرهای روز و دیجیتال دنیا هستند، اظهار داشت: این هواپیماها بدون دخالت خلبان می توانند نشست و برخاست کنند همچنین عمر هواپیماهای ما بین ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۲ است.

مدیرعامل هدلینگ شرکت توسعه سورینت با بیان اینکه هواپیماهای RJ که از سوی این شرکت خریداری شده در اروپا بهترین نوع هواپیما به شمار می رود، افزود: این هواپیماها قابلیت اینکه در زمین خاکی هم فرود بیایند دارند به دلیل همین ایمنی زیاد در اروپا استفاده بیشتری می شوند.

زنجانی با اشاره به اینکه سعی شده برای لباس های فرم مهمانداران از رنگ های جدید استفاده شود، گفت: کترینگ مجهز از خارج از کشور وارد کردیم که بدون دخالت دست روزانه ۱۸ هزار غذا را تامین می کند.

وی با بیان اینکه صد در صد فروش بلیت این ایرلاین الکترونیکی انجام می شود، تصریح کرد: از روز سه شنبه آینده فروش بلیت های این شرکت از طریق سامانه اختصاصی آن شروع می شود و کسانی که از این سامانه بلیت خریداری می کنند در همان زمان ۱۰ درصد از مبلغ بلیت به حساب شتاب آنها به عنوان کارمزد واریز می شود ضمن آنکه اگر خریدی برای افراد دیگر هم انجام دهند ۱۰ درصد به ازای هر کدام از بلیت ها به حساب خریدار واریز خواهد شد.

زنجانی با اشاره به اینکه برای سال آینده نیز برنامه ورود هواپیما به کشور را داریم، گفت:در سال آینده ۳۹ فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۱ وارد کشور می شود.

ورود ۱۷ فروند هواپیمای جدید به کشور

مدیرعامل قشم ایر از ورود ۱۷ فروند هواپیمای جدید به کشور خبر داد و گفت: با ورود این تعداد هواپیما ۲ هزار و ۸۷۳ صندلی به ناوگان حمل و نقل افزوده شد و هزار فرصت شغلی بوجود آمد.

 حفظ الله آل طاهریان امروز در مراسم رونمایی از ۱۷ هواپیمای قشم ایر اظهار داشت: از سال ۷۲ این شرکت با نام فراز قشم در بندرعباس به ثبت رسید و با چند هواپیمای اجاره ای کار خود را آغاز کرد و در سال ۷۸ سهام آن به ارگان های دولتی واگذار شد.

وی افزود: در سال ۸۵ کلیه سهام این شرکت به بخش خصوصی واگذار شد و در سال ۸۸ شرکت با ۴ میلیارد تومان بدهی به هدلینگ شرکت توسعه سورینت واگذار شد.

مدیرعامل قشم ایر با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲ فروند هواپیما با تمامی امکانات در اختیار قشم ایر است، گفت: هیچگونه بدهی هم این شرکت به سازمان ها و ارگان های دولتی ندارد.

آل طاهریان تصریح کرد: ۱۶ فروند هواپیمای مسافربری جدیدی که وارد شده و یک هواپیما که در راه ورود به کشور است، از ایرباس ۳۰۰-۶۰۰ و ایرباس ۳۲۰، فوکر ۱۰۰ و هواپیمای آرجی وارد شده است.

وی با بیان اینکه مجموعه بزرگ ناوگان قشم به عنوان یک شروع در سال حماسه اقتصادی در صنعت هوانوردی به شمار می رود، گفت: با الحاق این هواپیماها ۲ هزار و ۸۷۳ صندلی به توان عملیاتی کشور افزوده شد و هزار فرصت شغلی به وجود آمد.

آل طاهریان با اشاره به نوع و صندلی هواپیماهای وارد شده اظهار داشت: ۵ فروند ایرباس ۳۰۰-۶۰۰ با ۳۱۵ صندلی که در مجموع ۱۵۷۵ صندلی را شامل می شود بعلاوه سه فروند ایرباس ۳۲۰ با هر کدام ۱۵۰ صندلی که در مجموع ۴۵۰ صندلی را شامل می شود به ناوگان افزوده شده است.

مدیرعامل قشم ایر افزود: ۴ فروند فوکر ۱۰۰ با ۴۰۰ صندلی و ۴ فروند هواپیمای آرجی با مجموع ۴۴۸ صندلی به این ناوگان اضافه شده است.

وی با بیان اینکه برای هر روز لگ پروازی حداقل ۲ هزار صندلی و با در نظر گرفتن ۶ لگ پروازی حداقل ۱۲ هزار نفر صندلی به ظرفیت جابه جایی حمل و نقل هوایی کشور افزوده می شود، گفت: برنامه ریزی شرکت این است که با ارتقای سخت افزاری و آموزش های لازم به منابع انسانی نسل جدید هواپیماها را وارد کشور کند.
Share/Save/Bookmark